Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Jak otworzyć zamek w drzwiach innym kluczem

Czy jest możliwe, by otworzyć zamek za pomocą innego klucza? W końcu zamki do drzwi mają chronić domy i mieszkania przed niepowołanymi gośćmi, więc wielu z nas wierzy, że jest to niewykonalne. Tymczasem warto wiedzieć, że istnieją sposoby na otwieranie zamka do drzwi innym kluczem, ale na szczęście sytuacja ta dotyczy wyłącznie określonej grupy produktów.

Czy można otworzyć zamek innym kluczem?

Zamek w drzwiach ma w teorii pełnić funkcję zabezpieczającą przed dostaniem się do domu, mieszkania czy biura przez osoby niepowołane. Jednakże czy każdy mechanizm zamkowy z całą pewnością gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo i czy możliwe jest otworzenie zamka innym kluczem? Otóż w Pogotowiu zamkowym wiele razy zetknęliśmy się z sytuacją, w której konieczna była wymiana wkładki lub zamka ze względu na włamanie za pomocą innego klucza. Zazwyczaj sytuacja ta dotyczy tanich wkładek oraz mechanizmów zamkowych niskiej jakości. Jak zatem widać, wybór zamka i wkładki do drzwi jest ogromnie ważny, ponieważ podejmując błędne decyzje można narazić się na niebezpieczeństwo.

Otwieranie zamka innym kluczem jest powszechnie stosowane przez osoby, które „polują” na kiepskiej jakości zabezpieczenia w drzwiach wejściowych. Doświadczony złodziej z całą pewnością rozpozna, który zamek można z łatwością otworzyć bez konieczności jego rozwiercania. Z tego powodu, dbając o własne bezpieczeństwo i ochronę mienia, powinniśmy stawiać na sprawdzone rozwiązania i wybierać zamki wysokiej klasy.

Co to jest bumping key?

Z tajemniczo brzmiącym pojęciem bumping key czy bump key jako laicy zetkniemy się w określonych przypadkach. Z kolei doświadczeni ślusarze, którzy pracują w najlepszych punktach Pogotowia zamkowego w całym kraju, mają z nim styczność o wiele częściej. Czym jest bumping key? To nic innego jak metoda otwierania zamków, które wyposażone są w tańsze wkładki, podatne na wszelkie manipulacje. Tym sposobem, posiadając specjalistyczne klucze, można pokonać zamknięty mechanizm i dostać się do mieszkania, domu czy innego lokalu bez posiadania do niego właściwych kluczy. Osoby, które stosują tę metodę, używają innych kluczy (dopasowanych pod względem wielkości do otworu w zamku do drzwi), by w całkiem niedługim czasie poradzić sobie z otwarciem zamków. Jeżeli masz w swoim domu dobre jakościowo zabezpieczenia, nie musisz się zbytnio przejmować. Problemy z zamkiem zaczynają się wtedy, gdy w drzwiach zamontowany jest słaby mechanizm o niezbyt skomplikowanej budowie, która nie powstrzymuje przed włamaniami. Dla przykładu, ceniony producent zamków Gerda, który słynie z jakości i ciągłych ulepszeń, również posiada jeden mało chlubny produkt – okazało się, że wkładka do zamka Gerda WK E1 jest podatna na zewnętrzne kombinacje i można ją otworzyć za pomocą… grzebienia. Z tego względu trzeba zawsze upewniać się co do jakości wybieranych zamków do drzwi – w tej gestii nieocenioną pomocą służą profesjonalni ślusarze z Pogotowia zamkowego.

Poczuj się bezpiecznie z dobrymi zamkami do drzwi

Tym, co cechuje naprawdę dobrego ślusarza, jest kompetencja oraz umiejętność udzielenia rzetelnej porady np. przy wyborze zamka do drzwi. Specjaliści pracujący w Pogotowiu ślusarskim zajmują się nie tylko realizacją różnych usług ślusarskich, ale także doradztwem, jak wybrać niezawodny mechanizm, który odpowiednio zabezpieczy nasz dom. Solidny ślusarz poleci zamki i wkładki do drzwi oraz wykona montaż zamków, dzięki czemu nasze mieszkanie zyska skuteczną ochronę, a my poczujemy się w nim spokojnie.

Chcesz odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub firmę? Zadzwoń do naszego Pogotowia ślusarskiego: 784-799-733

Call Now Button