Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Jak otworzyć zamek w drzwiach innym kluczem

 

Czy jest możliwe, by otworzyć zamek za pomocą innego klucza? W końcu zamki do drzwi mają chronić domy i mieszkania przed niepowołanymi gośćmi, więc od razu nasuwa się na myśl odpowiedź, że: nie, to niemożliwe… Tymczasem warto wiedzieć, że jednak istnieją sposoby na otwieranie zamka do drzwi innym kluczem, ale na szczęście sytuacja ta dotyczy wyłącznie określonej grupy produktów (są wśród nich chińskie wkładki do zamków lub inne tanie, o niezbyt wysokiej jakości).

Co to jest bumpingkey?

Z tajemniczo brzmiącym pojęciem bumpingkey czy bumpkey jako laicy zetkniemy się w określonych przypadkach. Z kolei doświadczeni technicy, którzy pracują w najlepszych punktach Pogotowia ślusarskiego w całym kraju, mają z tym styczność o wiele częściej. Czym jest bumpingkey? To nic innego jak metoda otwierania zamków, które wyposażone są w tańsze wkładki, podatne na wszelkie manipulacje. Tym sposobem – posiadając specjalny klucz – można pokonać zamknięty mechanizm i dostać się do mieszkania, domu czy innego lokalu bez posiadania do niego właściwych kluczy. Osoby, które stosują tę metodę, używają innych kluczy (dopasowanych pod względem wielkości do otworu w zamku do drzwi), by w całkiem niedługim czasie poradzić sobie z otwarciem zamków. Jeżeli masz w swoim domu dobre jakościowo zabezpieczenia, nie musisz się zbytnio przejmować. Problemy z zamkiem zaczynają się wtedy, gdy w drzwiach zamontowany jest słaby mechanizm, o niezbyt skomplikowanej budowie, która nie powstrzymuje przed manipulacjami. Dla przykładu, ceniony producent zamków Gerda, który słynie z jakości i ciągłych ulepszeń, również posiada jeden mało chlubny produkt – okazało się, że wkładka do zamka Gerda WK E1 jest podatna na zewnętrzne kombinacje i można ją otworzyć za pomocą… grzebienia. Z tego względu trzeba zawsze upewniać się co do jakości wybieranych zamków do drzwi – w tej gestii nieocenioną pomocą służą profesjonalni ślusarze z Pogotowia zamkowego.

Poczuj się bezpiecznie z dobrymi zamkami do drzwi

Tym, co cechuje naprawdę dobrego ślusarza, jest kompetencja oraz umiejętność udzielenia rzetelnej porady, np. przy wyborze zamka do drzwi. Specjaliści pracujący w Pogotowiu ślusarskim zajmują się nie tylko realizacją różnych usług ślusarskich, ale także doradztwem – właśnie w takie miejsce warto udać się, gdy chcemy wybrać niezawodny mechanizm, który zabezpieczy nasz dom. Solidny ślusarz poleci zamki i wkładki do drzwi oraz wykona montaż zamków, dzięki czemu nasze mieszkanie zyska skuteczną ochronę, a my poczujemy się w nim spokojnie.

Call Now Button