Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak wymienić zamek w skrzynce pocztowej?

jak wyminiec zamek w skrzynce pocztowej

Zgubienie czy uszkodzenie kluczyka do skrzynki pocztowej, a także awaria zamka w drzwiczkach skrzynki to spory problem. W takiej sytuacji nie pomoże bowiem ani administrator budynku, ani poczta, a nie każdy posiada wiedzę na temat tego, jak wymienić zamek w skrzynce pocztowej oraz odpowiednie do tego rodzaju prac narzędzia. Sprawdź, dlaczego w takiej sytuacji najlepiej zdać się na Pogotowie zamkowe.

Wymiana zamka w skrzynce pocztowej – co warto wiedzieć?

Skrzynki pocztowe są wyposażone w zamki, których zadaniem jest zapewnienie tajemnicy korespondencji. Chronią one przed dostaniem się poufnych listów czy dokumentów w niepowołane ręce. Jednak niekiedy zdarzyć się może, że to uprawniony właściciel nie będzie miał dostępu do swojej poczty ze względu na sytuacje awaryjne, takie jak zgubienie bądź uszkodzenie kluczyka czy awarię zamka. W takich przypadkach zdecydowanie warto pomyśleć o wymianie zamka na nowy.

Wymianę zamka w skrzynce pocztowej należy jednak rozważyć nie tylko wtedy, gdy nie ma się już możliwości otworzenia drzwiczek, lecz przede wszystkim wtedy, gdy zamek w skrzynce zaczyna szwankować, jest mocno wyeksploatowany bądź pojawiają się pierwsze sygnały świadczące o jego zużyciu. Przeprowadzona zawczasu wymiana zamka sprawi, że nie dojdzie do jego blokady, która powoduje wiele problemów i konieczność awaryjnego otwierania zamka.

Czy warto podejmować się samodzielnej wymiany zamka w skrzynce pocztowej? Tego rodzaju zadanie, z pozoru proste, wymaga wiedzy, wprawy oraz specjalistycznych narzędzi. Z tego powodu dobrze jest zlecić je specjalistom z branży ślusarskiej – to spora oszczędność czasu i sposób na uniknięcie niepotrzebnych nerwów. Usługi ślusarskie naszego Pogotowia zamkowego obejmują różnorodne zlecenia, w tym również wymianę zamka w skrzynkach pocztowych. Jeśli zatem zauważysz problem z zacinaniem się zamka, a nie chcesz podejmować się samodzielnej wymiany urządzenia, skontaktuj się z nami: 784-799-733

Komu zlecić wymianę zamka skrzynkowego?

Jeśli chcesz wymienić zamek skrzynkowy, to warto powierzyć tego rodzaju zadanie w ręce profesjonalistów – doświadczonych ślusarzy. Na terenie Warszawy znajdziesz Pogotowie zamkowe, które zatrudnia najlepszych specjalistów, doskonale znających się na zamkach i zabezpieczeniach drzwiowych. Nasz ślusarz dotrze szybko pod wskazany adres i naprawi bądź zamontuje nowy zamek w skrzynce pocztowej.

Wszystkie zlecenia realizujemy w sposób w pełni profesjonalny, bezpieczny, sprawny. Na naszą pomoc nie trzeba długo czekać ponieważ działamy przez 7 dni w tygodniu, w tym także w niedziele i święta (w godzinach 06:00-24:00). Dysponujemy nowoczesnym sprzętem ślusarskim, a naszych klientów obsługujemy kompleksowo – doradzamy w wyborze najlepszego zamka, instalujemy urządzenia i upewniamy się, że spełniają swoją rolę w prawidłowy sposób.

Skontaktuj się z Pogotowiem ślusarskim, gdy potrzebujesz wymiany zamka w skrzynce pocztowej: 784-799-733

Uszkodzony zamek w skrzynce pocztowej – dzwoń po ślusarza!

Jeszcze przed 2008 rokiem w przypadku uszkodzenia zamka w skrzynce pocztowej pomocy w takiej sytuacji można było szukać na poczcie. Urzędy pocztowe dysponowały zapasowymi kluczami do skrzynek pocztowych, a w przypadku złamania klucza bądź jego zagubienia właściciel miał możliwość dorobić sobie nowy. Przepisy unijne wprowadziły jednak zupełnie inny porządek, mający na celu ochronę naszej prywatności. Z tego powodu obecnie jedynymi osobami posiadającymi klucze do skrzynek pocztowych są właściciele mieszkań, do których skrzynka jest przypisana. W razie jakichkolwiek problemów z jej otworzeniem ani administrator budynku, ani poczta nam nie pomoże. Co zrobić w takim przypadku?

Gdy nie możemy dostać się do własnej skrzynki pocztowej, pojawia się wiele różnych pomysłów na wybrnięcie z problemu. W takiej sytuacji nie warto jednak sięgać po prowizoryczne narzędzia, ponieważ może to skutkować całkowitym uszkodzeniem zamka bądź innymi szkodami. Ponadto, nowoczesne mechanizmy są często odporne na podważenie śrubokrętem czy próby rozwiercania. Dlatego, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz otworzyć skrzynki pocztowej, zgłoś się do eksperta specjalizującego się w awaryjnym otwieraniu zamków.

Awaryjne otwieranie zamka w wykonaniu specjalisty z Pogotowia ślusarskiego rozwiąże problem z otworzeniem drzwiczek skrzynki pocztowej szybko i bezpiecznie. Nasi wykwalifikowani ślusarze doskonale znają wszystkie rodzaje zamków i bez problemu otworzą każdą skrzynkę pocztową. Zajmą się także naprawą lub montażem nowego zamka, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Call Now Button