Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Wymiana zamka w drzwiach. Od czego zacząć?

Wymiana zamka w drzwiach. Od czego zacząć

Kiedy przychodzi czas do wymiany zamka w drzwiach wejściowych, możemy wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwszą jest kontakt z profesjonalnym Pogotowiem zamkowym z Warszawy i zamówienie wizyty dobrego ślusarza. Drugą natomiast jest samodzielne podjęcie się tego wyzwania. O ile skorzystanie z fachowych usług ślusarskich w Warszawie daje nam pewność najlepszego efektu i zadowolenia, o tyle do samodzielnej wymiany zamków należy się dobrze przygotować.

Jak trwałe są zamki do drzwi?

Nawet jeżeli zdecydujemy się na kupno najbardziej polecanego zamka do drzwi od znanego producenta zamków, trzeba być przygotowanym na to, że po jakimś czasie każdy mechanizm ulegnie zużyciu. Wybierając rekomendowane zamki do drzwi, zyskujemy oczywiście znacznie większą trwałość oraz odporność na uszkodzenia niż w przypadku słabszych modeli. Jednak niezależnie od tego codzienna i intensywna eksploatacja zamków do drzwi (nawet tych najlepszych jakościowo) prowadzi do ich zużycia. Gdy już to nastąpi, warto wiedzieć, jak zająć się wymianą zamków we własnym domu.

Wymiana zamka i wkładki – podstawowe informacje

Przede wszystkim wymiana zamka i wymiana wkładki oznacza konieczność zdemontowania poprzedniego mechanizmu i precyzyjnego dopasowania zakupionego modelu w to miejsce w drzwiach. Do demontażu wkładki w zamku do drzwi przydaje się śrubokręt krzyżakowy. Trzeba tutaj dokładnie oszacować rozmiar, czyli zmierzyć odległość od środka do zewnętrznej strony. Nowy zamek do drzwi (lub wkładka do zamka) muszą precyzyjne odpowiadać wymiarom, które uzyskaliśmy. Przy zakupie warto mieć na uwadze zarówno rozmiar, jak i wspomnianą wcześniej jakość zamków do drzwi. Najlepszym jej potwierdzeniem są przyznane certyfikaty oraz atesty poświadczające bezpieczeństwo stosowanych w zamkach mechanizmów.

Założenie nowej wkładki do zamka w domu

Nową wkładkę do zamka należy umieścić w miejscu tej poprzedniej i dokręcić dobrze śrubę, a następnie sprawdzić poprawność działania mechanizmu. Wymiana wkładki i zamka z pozoru może przedstawiać się jako bardzo łatwe zadanie, jednak należy pamiętać, że osobie bez wprawy czy technicznych umiejętności może przysporzyć ona trochę problemów. By zaoszczędzić czas, zawsze pozostaje nam kontakt z rzetelnym i kompetentnym ślusarzem z Pogotowia zamkowego w Warszawie, które dostępne jest 7 dni w tygodniu. Numer tel.: 784-799-733

Call Now Button