Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak wymienić wkładkę zamka, który nie chce wyjść z drzwi?

Jak wymienić wkładkę zamka, który nie chce wyjść z drzwi

Dbając o bezpieczeństwo domowników, często montujemy w drzwiach zamki wpuszczane. To bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj, który cechuje się nie tylko wysokim bezpieczeństwem, ale też wytrzymałością i wygodą dla użytkownika. Jeśli wystąpi awaria zamka tego typu, nie ma potrzeby, aby od razu demontować cały mechanizm. Lepiej zacząć od wymiany wkładki zamka, która jest działaniem szybszym. Sprawdź też, kto pomoże w sytuacji, w której zamek nie chce wyjść z drzwi.

Montaż i wymiana zamków przez fachowców

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że dokonując wyboru odpowiednich zamków do drzwi, możemy zadbać o poziom bezpieczeństwa wszystkich domowników. Wśród rozległej oferty różnych producentów zamków czasem trudno będzie podjąć decyzję. W tej kwestii można liczyć na pomoc profesjonalnych ślusarzy z Pogotowia zamkowego. Skorzystanie z fachowych usług ślusarskich ma tę zaletę, że specjalista wykona od razu montaż zamka, który wybierzemy. Tym samym możemy być spokojni o właściwe osadzenie go w drzwiach, co jest kluczowe dla jego prawidłowego działania. Technicy z Pogotowia ślusarskiego zajmą się także wymianą zamka, którą klienci zlecają np. po powstałej awarii zamka. Innych działań będą wymagać nieco bardziej skomplikowane modele nawierzchniowe, a innych zamki wpuszczane, przy których często wystarczy wymiana wkładki.

Zadbaj o wysokiej jakości zamki i wkładki do drzwi

Standardowe, zwykłe mechanizmy funkcjonujące na bazie pojedynczej zapadki to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Takie modele powinny być też najszybsze w montażu. Jednak, gdy zależy nam na większym bezpieczeństwie, warto sięgnąć po nowocześniejsze i bardziej zaawansowane propozycje, z którymi wychodzą czołowi producenci zamków. Mowa na przykład o zamkach z zębatką – cena tego rodzaju zabezpieczeń jest wyższa, bo mają one bardziej skomplikowaną konstrukcję. Koszt, z jakim trzeba się liczyć, to około kilkadziesiąt do stu kilkudziesięciu złotych. Takie modele posiadają wspomnianą zębatkę zamiast zapadki i chronią w większym stopniu. Przykładowy zamek Gerda w klasie 6 wymaga do dorobienia kluczy specjalnej karty.

Wymiana wkładki do zamka o skomplikowanej budowie

W momencie, gdy mowa o bardziej skomplikowanym mechanizmie, warto powierzyć montaż i wymianę zamka w ręce specjalistów. Szczególnie w sytuacji, gdy zamek nie chce wyjść z drzwi – zaufani ślusarze z Pogotowia zamkowego mieli już styczność z takimi przypadkami. Jeśli sami nie możemy poradzić sobie z demontażem i montażem wkładki do zamka, najlepiej zwrócić się właśnie do nich.

Call Now Button