Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak wymienić zamek listwowy w drzwiach wejściowych?

Jak wymienić zamek listwowy w drzwiach wejściowych

Jeśli planujesz wymianę zamków w swoim domu, na pewno zastanawiasz się, jakie terminy realizacji tej usługi ślusarskiej mogą być zaoferowane w Pogotowiu zamkowym. Kontakt z rekomendowanymi ślusarzami będzie najlepszym wyborem, gdy chodzi zarówno o prostsze mechanizmy, jak i o zamki listwowe. Wymiana tego typu modeli wiąże się z koniecznością posiadania pewnych umiejętności oraz szerszej wiedzy o ich działaniu. Najlepszą pomoc i obsługę mogą zapewnić profesjonaliści ze znanego Pogotowia ślusarskiego.

Wymiana zamka listwowego

Czasami stajemy przed koniecznością wymiany zamka zwykłego, o nieskomplikowanej konstrukcji. Okazuje się, że wówczas może nam być potrzebny ślusarz. Jak więc poradzić sobie z sytuacją, gdy trzeba dokonać wymiany zamka listwowego, który jest o wiele bardziej skomplikowany? Wtedy na pewno nie powinniśmy zabierać się za to działanie samodzielnie. Najlepiej skorzystać z profesjonalnych usług ślusarskich, na które otrzymujemy gwarancję efektu oraz sprawnego działania. Oznacza to, że potrzebujemy fachowców z Pogotowia zamkowego, firmy o ugruntowanej renomie i działającej w branży ślusarskiej od przeszło dwóch dekad. Tylko polecani, dobrzy ślusarze potrafią od ręki zdiagnozować problem z zamkiem, wyeliminować usterkę czy przeprowadzić montaż i wymianę zamków, również tych najbardziej skomplikowanych.

Zamek listwowy to wyzwanie

Zanim zaplanujemy wymianę zamka listwowego, warto wiedzieć, jak on funkcjonuje. Trzeba tu nadmienić, że są to mechanizmy, które są wpuszczane do drzwi zewnętrznych. Są one stosowane z uwagi na bardziej złożony mechanizm, a przez to dają większe zabezpieczenie mieszkania albo firmy. Jednocześnie też naprawa lub wymiana zamków będzie tym większym wyzwaniem dla amatora. Takie zamki do drzwi są montowane w kilku miejscach w drzwiach, więc samo odkręcenie śrub może stanowić problem dla osoby bez wiedzy i doświadczenia. Profesjonalny ślusarz poradzi sobie z tym jednak śpiewająco.

Synchronizacja mechanizmów zamkowych – wiedza ślusarzy

Do zalet zamków listowych należy zaliczyć większą skuteczność antywłamaniową, ale także szczelność i oczywiście stabilność zamontowanych drzwi. Komplikację mechanizmu pogłębia konstrukcja, która bazuje na długiej wspólnej listwie zamontowanej w drzwiach. Na niej znajdują się zespoły ryglujące, które są zsynchronizowane przy zamykaniu i otwieraniu zamka do drzwi. Dlatego tym zadaniem powinni zająć się wysoko wykwalifikowani specjaliści z Pogotowia zamkowego, którzy nie popełnią błędów, poprawnie osadzając zamek w drzwiach.

Call Now Button