Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Włamanie do mieszkania – jak się uchronić?

Włamania do mieszkań

Włamania to stosunkowo powszechny problem. Dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań, biur czy obiektów komercyjnych. Czy są sposoby, aby się przed nimi uchronić?

Zgodnie ze statystykami policji liczba włamań w Polsce systematycznie spada. W 2016 roku zgłoszono ponad 63 tys. takich zdarzeń – tak wysoka liczba nie uspokaja właścicieli domów, mieszkań i innych obiektów, którzy codziennie narażeni są na włamanie.

Czasem żniw dla włamywaczy są okresy urlopowe. Działają oni przede wszystkim latem, kiedy jest największe prawdopodobieństwo, że właściciele wyjechali na wczasy. Zdarza się, że złodzieje obserwują mieszkanie czekając, aż zostanie na pewien czas opuszczone. Włamania nie zawsze realizowane są w nocy – czasem dokonywane są biały dzień – zazwyczaj wtedy celem są albo mieszkania zlokalizowane na najwyższej kondygnacji budynku, albo leżące przy ciemnych, mało uczęszczanych korytarzach.

W przypadku domów i innych obiektów wolnostojących (także garaży)włamania dokonywane są zazwyczaj wtedy, kiedy budynki stoją w miejscach odludnych z drzwiami lub oknami zasłoniętymi przez ludzkim wzrokiem – np. drzewami lub gęstymi krzakami.

Jak chronić się przed włamaniem?

Jak twierdzą eksperci, poziom bezpieczeństwa obiektu zależy od jego właścicieli lub użytkowników. Szczególnie ważnym elementem odpowiadającym za zabezpieczenie budynku lub lokalu są zamki w drzwiach. To one stanowią pierwszy i najważniejszy czynnik utrudniający wejście złodzieja do wnętrza budynku.

Najskuteczniejszą ochroną drzwi są zamki antywłamaniowe. Ich budowa i zasady działania powodują, że są trudniejsze do sforsowania przez ewentualnych włamywaczy. Dobre zamki antywłamaniowe posiadają trwałe elementy ryglujące, które trzymają skrzydło zabezpieczając je przed próbami wyważenia. Ważną częścią takich mechanizmów jest także budowa wkładki, która uniemożliwia rozwiercenie klamki od zewnątrz.

Jeżeli do tej pory nie posiadasz takiego zabezpieczenia warto rozważyć wymianę zamka w drzwiach. Montaż zamków antywłamaniowych należy powierzyć firmie specjalizującej się w tego typu usługach. W ten sposób wymiana zamków w drzwiach zostanie przeprowadzona w sposób profesjonalny i zgodny ze sztuką ślusarską, dzięki czemu otrzymasz gwarancję, że mechanizmy pracować będą prawidłowo, skutecznie chroniąc obiekt przed włamaniem

Call Now Button