Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Złamany klucz w zamku i co teraz?

Złamany klucz w zamku i co teraz

Osoba, której złamał się klucz w zamku do drzwi, poddana jest bardzo dużej dawce stresu. Często w pierwszej chwili wydaje się, że to najgorszy scenariusz i nie wiadomo, jak rozwiązać problem z zamkiem. Jeśli jednak zdołasz trochę opanować nerwy, to okazuje się, że rozwiązanie jest całkiem proste, a przede wszystkim szybkie. Profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego są w stanie poradzić sobie z tą sytuacją w bardzo sprawny i skuteczny sposób. Można też spróbować samodzielnych sposób, ale nie ma na nie stuprocentowej gwarancji.

Złamany kluczy w zamku to nie tragedia

Tak naprawdę żadna osoba nie przypuszcza, że akurat jej może się złamać klucz w zamku. Niestety tak czasami się zdarza, a wówczas nie warto płakać nad tzw. rozlanym mlekiem. Lepiej pomyśleć rozsądnie i sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie tego typu problemów z zamkiem. To oczywiście kontakt z doświadczonym ślusarzem. Błędnym działaniem będzie na pewno samodzielne manipulowanie przy mechanizmie, szczególnie wtedy, gdy będzie to skomplikowany zamek do drzwi. Tylko doświadczony i dobry ślusarz będzie wiedział, jak wyciągnąć kluczyk z wkładki zewnętrznej albo wewnętrznej. Realizacja fachowych usług ślusarskich zagwarantuje nam najszybszy i najpewniejszy efekt. Jeżeli jednak ktoś chciałby spróbować samodzielnie podjąć się tego wyzwania i wie, że ma raczej proste zamki do drzwi, to można kierować się kilkoma metodami na złamany klucz w zamku.

Naprawa zamka – metoda na wypchnięcie klucza

Czasami specjaliści wykonujący różne prace w ramach usług ślusarskich podpowiedzą w miarę bezpieczną metodę, przy której trzeba być jednak ostrożnym. Jeżeli mamy drugi klucz, a drzwi są otwarte, to można włożyć go do połowy do zamka do drzwi. Wówczas gumowym młotkiem lub poprzez drewnianą deskę można stukać w klucz tak, aby złamana część drugiego została wypchnięta z drugiej strony, a zamek do drzwi był ponownie dostępny. Nie ma tutaj jednak stuprocentowej gwarancji sukcesu, więc lepiej poczekać na przyjazd technika z Pogotowia zamkowego.

Pomoc profesjonalnych ślusarzy i po kłopocie

Działanie ślusarza to najlepsza pomoc, jaką można sobie zapewnić w tym momencie, ale niektórzy próbują tej innego sposobu na złamany klucz w zamku. Gdy mamy możliwość wyjęcia wkładki z drzwi, to wówczas możemy trochę bardziej intensywnie w nią popukać, w podłogę albo w stół. Czasami to działa i klucz może wypaść. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nie umiemy tego robić, a nie chcemy popsuć powierzchni drzwi, to lepiej zadzwonić i wezwać profesjonalnych ślusarzy.

Call Now Button