Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?

Jak wyciągnąć złamany kluczyk z zamka

Problem ze złamanym kluczykiem w zamku może pojawić się nagle – ale niestety sam z siebie nie znika. Jest to o tyle poważna sytuacja, że uniemożliwia zamknięcie (lub otwarcie) mieszkania oraz sprawia, że trzeba odłożyć na bok wszystkie zaplanowane wcześniej sprawy. Priorytetem jest teraz wyciągnięcie złamanego klucza z zamka – tylko jak to zrobić i czy to w ogóle możliwe? Czy obędzie się bez wymiany zamka? Zobacz, co podpowiadają doświadczeni ślusarze z polecanego Pogotowia zamkowego.

Złamany klucz w zamku – gdzie znaleźć wyjście z tej sytuacji?

Bez dwóch zdań, opisany przypadek przyprawia o szybsze bicie serca i narastające nerwy. W końcu ile razy stajemy przed taką sytuacją – z pewnością w pierwszej chwili dopadają nas wątpliwości, jak wyciągnąć złamany kluczyk z zamka. Nie wiadomo, czego użyć, gdy klucz mocno zablokuje się w otworze, a wizja nieplanowanej wymiany zamka w drzwiach z pewnością nie poprawia nam humoru. Trzeba jednak zacząć od uspokojenia się i opanowania nerwów, które niczego nie ułatwiają. Dalej należy poszukać pomocy, najlepiej tej profesjonalnej, aby mieć pewność, że zamek do drzwi będzie w całości i sprawny po zakończonej operacji. Jeżeli jednak chcemy pokusić się o domowe sposoby, można wypróbować najpierw kilka metod – pamiętajmy przy tym, że niestety nie ma stuprocentowej gwarancji, że te sposoby pomogą. Często nie udaje się wyciągnąć kluczyka z zamka i pozostaje wówczas telefon do profesjonalnego ślusarza. Można jednak zacząć od poniżej opisanych „trików” na złamany klucz w zamku.

Metoda na drugi klucz w zamku do drzwi

W tej metodzie trzeba posłużyć się drugim kluczem – który też pasuje do zamka do drzwi, ale oczywiście jest w całości – oraz mocniejszym narzędziem, np. młotkiem. Na czym ona polega? Wystarczy włożyć od drugiej strony zamka klucz, najlepiej ostrożnie i do połowy – a dalej trzeba puknąć w niego kilka razy młotkiem (chodzi raczej o delikatne pukanie, a nie o zamach z całej siły). Po tym działaniu złamany kluczyk może wypaść z zamka, jednak nie ma na to gwarancji. Jeśli mimo prób, ten sposób nie przyniósł dobrego rezultatu, można sięgnąć po drugą, również domową metodę, która polega na zdemontowaniu wkładki do zamka i obijaniu jej o podłogę czy kant stołu (tutaj można użyć trochę więcej siły). Jeśli klucz wypadnie, to zadanie zakończyło się sukcesem! Jeśli nie, to by nie tracić więcej nerwów, najlepiej od razu zadzwonić do Pogotowia ślusarskiego i skorzystać ze sprawnej i profesjonalnej pomocy dobrego ślusarza, który szybciej upora się ze złamanym kluczykiem w zamku.

Call Now Button