Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak dobrać zamek do drzwi?

jak dobrac zamek do drzwi

Zamki do drzwi to produkty, które spełniają bardzo ważną rolę. Ich wybór nie jest podyktowany jedynie walorami estetycznymi, ale także potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa. Są one barierą dla złodziei i nieproszonych gości oraz stanowią główną ochronę domowników oraz ich mienia. Podczas wyboru zamka do drzwi warto zdecydować się na usługi ślusarskie, które ułatwią ostateczną decyzję i będą gwarancją jakości i skuteczności danego produktu.

Zamki do drzwi –postaw na jakość

Na rynku można znaleźć różnorodne oferty zamków drzwiowych. Dostępne są zarówno produkty tanie, jak i nieco droższe. W tym wypadku nie warto kierować się wyłącznie ceną. Zamki oszczędnościowe oraz podstawowe zamki wpuszczane mogą stanowić niewielki wydatek, ale nie należy liczyć na ich wysoką skuteczność. Profesjonalny ślusarz doskonale wie, jak prosto jest sforsować tego typu zabezpieczenia, dlatego też najczęściej poleca on zamki wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów zamków. Wśród liderów na rynku, charakteryzujących się niezawodną ochroną, można wymienić zamki Gerda, zamki Ikon, zamki Mottura, a także zamki Keso. Są one droższe w zakupie, ale w zamian oferują nieocenione bezpieczeństwo i trwałość.

Podstawowe rodzaje zamków do drzwi

Decydując się na zakup zamka do drzwi, można być nieco zdezorientowanym. Dostępne na rynku modele są bardzo liczne, a ich rozróżnienie nie należy do najłatwiejszych zadań. Można zdecydować się na zamek wpuszczany, ale także sięgnąć po model zamka nawierzchniowego. Ostateczny wybór powinien być przemyślany, gdyż nie każdy zamek będzie kompatybilny z konkretnym typem drzwi. W takich momentach dobrze jest skorzystać ze wsparcia fachowców. Najlepiej zadzwonić do Pogotowia zamkowego i poprosić, by ślusarz wybrał najlepszy i optymalny zamek do drzwi.

Montaż zamków – niełatwa sztuka

Wybór zamka do drzwi powinien być uzależniony od jego przeznaczenia, a także rodzaju drzwi. Nie do każdego ich typu sprawdzi się konkretny model zabezpieczenia. Nie w każdych drzwiach istnieje możliwość zamontowania zamków wpuszczanych. Ponadto w drzwiach wewnętrznych nie ma konieczności instalowania zamków antywłamaniowych. Chcąc dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie warto zwrócić się do Pogotowia ślusarskiego, które profesjonalnie doradzi najlepsze zabezpieczenie. Co więcej, można liczyć na dobrze wykonany montaż zamków, który będzie wpływał na ich funkcjonalność, estetykę oraz efektywność. Często jest to proces skomplikowany, który wymaga doświadczenia dobrych ślusarzy oraz posiadania szerokiej wiedzy w tym zakresie.

Call Now Button