Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Elektroniczne zamki do drzwi i ich możliwości

Nowoczesne zamki do drzwi mieszkań Warszawa

Dobry zamek w drzwiach to jeden z podstawowych elementów zabezpieczenia budynku przed włamaniem. Dotyczy to zarówno domów i mieszkań, jak i obiektów komercyjnych czy przemysłowych. Jedną z najnowocześniejszych i godnych polecenia propozycji są zamki elektroniczne.

Zalety zamków elektronicznych

Bez wątpienia podstawowym atutem zamków elektronicznych jestZamki elektroniczne do drzwi Warszawa komfort użytkowania. Otwieranie i zamykanie takich mechanizmów nie wymaga korzystania z klucza. Zamki te są jednocześnie bardzo bezpieczne – posiadają samoryglujący się mechanizm, który po zamknięciu się skrzydła automatycznie rygluje się chroniąc dostęp przed osobami nieuprawnionymi.

Zamki elektroniczne są bardzo uniwersalne w zakresie instalacji – można je montować w zasadzie na każdych drzwiach. Nie wymagają wiercenia ani szpecącego i niewygodnego w użytkowaniu okablowania. Połączenia pomiędzy komponentami systemu odbywają się bezprzewodowo. Zasilane są na baterie – nie musisz się obawiać, że podczas przerwy w zasilaniu Twój dobytek zostanie otwarty dla złodziei.

Zamki elektroniczne z powodzeniem można montować zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych  czy użyteczności publicznej. Dostęp na kod, kartę, smartfona czy odcisk palca sprawia, że stają się jeszcze trudniejsze do obejścia, niż tradycyjne klucze.

Bez użycia kluczy

Zamki elektroniczne to mechanizmy, które nie wymagają użycia kluczy. W ten sposób gwarantują nie tylko komfort użytkowania, ale również wysoki stopień zabezpieczenia przez wejściem osób nieuprawnionych.

Na rynku dostępne są mechanizmy otwierane za pomocą smartfona – na przykład zamki CLIQ GO. Pozwalają one na swobodną konfigurację dostępów dla wybranych osób. Bez przeszkód, w czasie rzeczywistym administrator może przydzielać i odbierać uprawnienia dostępu do obiektu.

Niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest metoda otwierania zamka elektronicznego na linie papilarne. Wchodzący w skład systemu czytnik linii papilarnych pozwala na dostęp tylko tym osobom, które wcześniej zostały wprowadzone do bazy danych. Rozwiązania takie proponuje między innymi marka KESO ENTR.

Innym rozwiązaniem są zamki elektroniczne wykorzystujące pilot lub kartę zbliżeniową. Wszystkie osoby posiadające te gadżety będą miały prawo swobodnego dostępu. W przypadku zamów elektronicznych na kod koniecznym jest znajomość krótkiego ciągu cyfr, który umożliwia wejście do obiektu. Te funkcjonalności zamków elektronicznych proponuje między innymi Simons Voss.

Prezentowane rozwiązania sprawdzą się zarówno w domach, mieszkaniach, jak i małych firmach. Sprawią, że otwieranie i zamykanie drzwi przestanie być uciążliwe. Umożliwiają także swobodnie poruszanie się bez konieczności korzystania z tradycyjnych kluczy.

Call Now Button