Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Co zrobić gdy w aucie zatrzaśnie się klucz?

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie Warszawa

Zatrzaśnięcie kluczyków zdarzyć się może każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, pośpiech, czy też zwykła pomyłka kierowcy, który niechcący nacisnął przycisk blokujący zamek i trzasnął drzwiami, mimo że kluczyk został w stacyjce samochodu. Dlatego dobrze jest wiedzieć, co zrobić gdy się to przydarza, ponieważ niewłaściwa reakcja może okazać się kosztowna.

Nic na siłę!

W takiej sytuacji warto opanować emocje i nie robić niczego pochopnie. Przykładowo wybicie szyby może okazać się błędem, i to na dodatek bardzo drogim. Nowa szyba wraz z montażem to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Forsowanie mechanizmu zamka także może okazać się kiepskim pomysłem. Konstrukcje montowane aktualnie w samochodach mają często zabezpieczenia antywłamaniowe. Wszelkie próby otwarcia siłą kończą się tym, że bębenek obraca się swobodnie w zamku, a drzwi pozostają nadal zamknięte.

Klucze zapasowe

Jeśli poza zatrzaśniętym kluczem w samochodzie, kierowca posiada zapasowy, problem nie jest wielki. Dorobienie kopii zapasowej klucza jest proste i szybkie w punkcie ślusarskim. Klucz zapasowy to wydatek rzędu 15 – 80 zł, w zależności czy klucz jest jednostronny, dwustronny, czy kątowy. Co więcej, ślusarz jest w stanie dorobić klucz jedynie na podstawie budowy zamka, musi go jednak zobaczyć.

Jeśli auto zostało wyposażone w immobilizer, sprawa się komplikuje. Chyba, że jest się w posiadaniu zapisu kodu w książce serwisowej, co się zdarza nieczęsto.Koszt wyrobienia takiego klucza jest poza tym wyższy i zależy od immobilizera zastosowanego w samochodzie. Cena za dorobienie klucza z transponderem stało kodowym wynosi od 90 do 150 zł. Natomiast klucz z bardziej zaawansowanym transponderem ze zmiennym kodem to koszt przynajmniej 200 zł.

Dobrym rozwiązaniem może być udanie się do ASO z dokumentami poświadczającymi, o własności pojazdu. Po zgłoszeniu sprawy producent samochodu wyda nowy kluczyk. Niestety czas oczekiwania na taki klucz może trwać od paru dni do kilku tygodni. W zależności od marki auta i jego roku produkcji koszt takiej usługi może sięgnąć nawet kilkuset złotych. Dzieje się tak ponieważ serwisanci zazwyczaj zamawiają cały komplet, tzn. razem z kluczykami wymieniają stacyjkę oraz zamki w drzwiach.

Fachowiec pomoże

W dużych miastach funkcjonują serwisy trudniące się awaryjnym otwieraniem samochodów. Do otwarcia zamkniętego auta profesjonalista potrzebuje kilka specjalistycznych narzędzi. Cena takiej usługi zależy od auta, zamka i okoliczności (np. dzień, czy noc). Koszt otwarcia samochodu wynosi od 220 do 450 zł. W porównaniu do kosztów poniesionych w związku z wybitą szybą, nowym kluczem od producenta, pomoc fachowca jest najbardziej ekonomiczną opcją. Ingerencja ślusarza z Warszawy to również oszczędność czasu. W 90% przypadków do otwarcia zamkniętego auta wystarczy kilka minut pracy przy zamku. Co więcej, dzięki pomocy profesjonalisty można liczyć na to, że w momencie otwierania samochodu nie uszkodzą się zamki, drzwi, uszczelki, szyby. Warto pamiętać, że wybierając fachowca dobrze jest zapytać, czy ma licencję policji na wykonywanie takich usług.

 

Call Now Button