Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Czym charakteryzują się zamki w drzwiach antywłamaniowych

Czym charakteryzują się zamki w drzwiach antywłamaniowych

Zamek centralny i zamki pomocnicze

Skuteczność drzwi antywłamaniowych w dużej mierze bierze się z tego, że standardowo są one wyposażone w solidny zamek centralny, który z racji wbudowania go w konstrukcję drzwi jest dużo trudniejszy do otwarcia przez osoby nieupoważnione. Aby zwiększyć skuteczność drzwi antywłamaniowych często uzupełnia się je dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci np. bolców antywyważeniowych, prętów obrotowych czy zapornic łańcuchowych.

Zamki centralne przeważnie posiadają wymienną wkładkę, dzięki czemu w przypadku usterki lub konieczności wykonania awaryjnego otworzenia zamka nie trzeba od razu wymieniać całych, często bardzo drogich drzwi. Drzwi antywłamaniowe mogą być także dodatkowo wyposażone w różnego typu zamki antywłamaniowe. Zamki pomocnicze oczywiście są dodatkowym zabezpieczeniem, ale najczęściej stosuje się je głównie do zamykania drzwi, gdy wewnątrz domu są domownicy.

Zamki przystosowane do pracy z systemem alarmowym

Dodatkowym zabezpieczeniem w drzwiach antywłamaniowych może być zastosowanie zamków przystosowanych do pracy z systemem alarmowym. Takie zamki mają zamontowane specjalne czujniki, które aktywują alarm przy próbie siłowego otworzenia drzwi. Czujniki mogą także sygnalizować, że zamek jest aktualnie otwarty i nie stanowi przeszkody dla włamywacza.

Call Now Button