Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak naprawić zamek wpuszczany do drzwi?

Zamek wpuszczany to rozwiązanie bardzo stosowane w drzwiach wejściowych oraz wewnętrznych, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, jest funkcjonalne, estetyczne i komfortowe w użytkowaniu. Jednak jak każdy mechanizm, tak i zamek wpuszczany może ulec uszkodzeniu lub zużyciu i wymagać naprawy. Zatem jak naprawić zamek wpuszczany do drzwi?

Kiedy potrzebna jest naprawa zamka?

Zamki do drzwi mają na celu chronić dobytek i zgromadzone mienie w mieszkaniu, domu czy w firmie oraz uniemożliwiać dostęp do wnętrz niepowołanym osobom. W tym celu najczęściej montuje się w drzwiach wejściowych, choć również i drzwiach wewnętrznych, zamki wpuszczane bądź zamki nawierzchniowe. Zamek nawierzchniowy montowany jest na powierzchni drzwi wejściowych lub wewnętrznych, zaś zamek wpuszczany instalowany jest wewnątrz drzwi. Cały mechanizm zamka wpuszczanego jest ukryty, dzięki czemu jest on bardziej estetyczny. To również znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, szczególnie gdy wybierze się zamki wpuszczane wielopunktowe, posiadające kilka punktów ryglowania drzwi. Jednak w razie wystąpienia różnego rodzaju okoliczności, które uniemożliwiają korzystanie z urządzenia, naprawa zamka wpuszczanego wymaga nieco więcej umiejętności, wprawy i posiadania odpowiedniego sprzętu ślusarskiego niż w przypadku zamka nawierzchniowego.

Potrzeba naprawy zamka pojawić się może z różnych powodów. Przede wszystkim wieloletnie użytkowanie zamka bez jego konserwacji może spowodować jego zanieczyszczenie i zużycie, na skutek zamek zaczyna szwankować bądź dochodzi do jego całkowitego zablokowania. Oprócz tego wewnątrz zamka mogą znaleźć się różne zanieczyszczenia i niepotrzebne przedmioty, może nastąpić złamanie klucza w zamku, zamek może być wadliwy lub może dojść do uszkodzenia mechanicznego urządzenia wynikającego np. z próby włamania.

Jak naprawić zepsuty zamek wpuszczany?

Trudności z otwieraniem drzwi, poluzowanie mechanizmu zamkowego czy awaria zamka to jedynie przykłady sytuacji, w których konieczne staje się podjęcie różnego rodzaju działań mających na celu przywrócenie poprawnego działania mechanizmu. Niezależnie od podłoża problemu, warto wiedzieć, w jaki sposób postąpić. Wiele osób poszukuje skutecznych metod na naprawę zamka w samodzielny sposób. Nie jest to jednak tak proste zadanie, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Niezbędne jest bowiem posiadanie przynajmniej podstawowych umiejętności na temat działania mechanizmów zamkowych oraz dysponowanie narzędziami, które umożliwią precyzyjną pracę. Proces ten warto rozpocząć od przeanalizowania przyczyny problemu, co dla laików może być sporym wyzwaniem. Również wymiana poszczególnych uszkodzonych elementów, która wymaga wprawy, może okazać się zadaniem, które przerośnie niejednego domorosłego fachowca. Z tego powodu naprawę zamka zdecydowanie lepiej powierzyć fachowcom, którzy rozwiążą problem w sprawny sposób, a zamek znów będzie działać niezawodnie i pełnić swoją funkcję.

Naprawa zamków wpuszczanych przez profesjonalistów

Jeśli zamek w drzwiach przestał pracować tak, jak powinien, pojawiają się problemy z przekręcaniem klucza czy nie możesz otworzyć drzwi ze względu na awarię zamka, wezwij profesjonalnego ślusarza, który zna się na reperacji mechanizmów zamkowych. Nasza firma – Pogotowie zamkowe – oferuje usługę naprawy zamków, którą świadczą wyłącznie profesjonalni ślusarze, doskonale przygotowani do wykonywania swoich obowiązków i przeszkoleni w zakresie budowy zamków i ich działania. Dzięki zdobytej wiedzy, a także stałym dokształcaniu w trakcie branżowych szkoleń, poradzą sobie bez problemu z naprawą zamków każdego rodzaju, nawet wykorzystujących najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne.

Zamów usługę naprawy zamka wpuszczanego w wykonaniu najlepszych ekspertów z branży: 784-799-733

Wymiana zamka na nowy – w jakich sytuacjach?

Wezwanie do pomocy profesjonalnego ślusarza z Pogotowia zamkowego, który swoim fachowym okiem oceni rodzaj problemu i dobierze najtrafniejszą metodę naprawy zamka wpuszczanego, to najlepsze rozwiązanie. Może się jednak zdarzyć, że ślusarz zaproponuje wymianę zamka. Taka sytuacja będzie miała miejsce, gdy zamek w drzwiach będzie bardzo uszkodzony, a jego naprawa – nierentowna. Nasz specjalista zajmie się wykonaniem tego rodzaju zlecenia od ręki. Pomoże w wyborze zamka, biorąc pod uwagę oczekiwania klienta oraz rodzaj i grubość drzwi, a także rozmiar otworu przeznaczonego na mechanizm. W naszej ofercie znajdują się zamki wpuszczane renomowanych marek, takich jak KESO, Ikon, Dierre oraz Gerda.

Oprócz naprawy i wymiany zamka oferujemy również inne usługi ślusarskie. Zajmujemy się serwisem zamków, który pozwala na dłużej utrzymać zamek w dobrym stanie, dzięki czemu nie sprawia on problemów i działa w niezawodny sposób, a także awaryjnym otwieraniem drzwi, zarówno w mieszkaniach i firmach, jak i w samochodach.

W razie pytań na temat wybranej usługi ślusarskiej, zadzwoń do nas na numer telefonu: 784-799-733

 

Call Now Button