Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak wyciągnąć zablokowany klucz w drzwiach Dierre

Jak wyciągnąć zablokowany klucz w drzwiach Dierre

Myśląc o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa w domu, najczęściej wybieramy zabezpieczenia sprawdzonych i zaufanych marek. Zamki do drzwi również powinny być wybrane według surowych kryteriów, po to, aby mieć pewność jakości i skuteczności, którą może zaoferować dany producent zamków. Z tego względu jednymi z najpopularniejszych mechanizmów są zamki Dierre – nowoczesne, bezpieczne modele są chętnie wybierane do mieszkań i biur. Co jednak zrobić, kiedy spotka Cię przygoda z zablokowanym kluczem w drzwiach Dierre?

Zablokowany klucz w drzwiach Dierre – tego nie rób

Okazuje się, że ślusarz można być potrzebny nie tylko wtedy, gdy chcemy zrealizować wymianę zamka albo naprawić popsute mechanizmy. Czasami niespodziewanie może nam się złamać klucz w zamku i wtedy także nie będziemy mogli wejść do mieszkania lub firmy. W innym przypadku nie będziemy mogli zamknąć drzwi, co również obniża komfort oraz bezpieczeństwo, a za to zwiększa znacząco nerwy poszkodowanej osoby. Czasem zdarza się, że w pośpiechu lub w nerwach samodzielnie będziemy chcieli rozwiązać taki nieprzyjemny problem z zamkiem. Niestety efekt amatorskiego działania może pogorszyć sytuację. Wtedy będą nam potrzebne nie tylko dodatkowe usługi ślusarskie polegające na wymianie zamków, ale też naprawa lub nawet kupno nowych drzwi.

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka do drzwi?

Sytuacja, gdy złamał się klucz i niezbędne jest awaryjne otwieranie drzwi, zawsze będzie irytująca. Najlepiej jednak zachować spokój i kierować się poradami specjalistów z Pogotowia zamkowego. Doświadczeni ślusarze zawsze mogą nam zaproponować kilka metod radzenia sobie z problemem z zablokowanym zamkiem oraz przede wszystkim zaoferują fachowe usługi ślusarskie, które w mig rozwiążą problem. Jednym z tak zwanych domowych sposobów jest włożenie klucza z drugiej strony zamka do drzwi i delikatne stukanie w niego młotkiem. Metoda nie zawsze się sprawdza, ale może w tym przypadku akurat złamany klucz wypadnie z zamka Dierre.

Wymiana zamka Dierre przez profesjonalnego ślusarza

Bardziej zdecydowaną metodą będzie zdemontowanie mechanizmu i zdecydowane pukanie o podłogę albo stół. To może przynieść rezultaty, ale jeżeli jest to np. jakiś skomplikowany zamek Dierre, to konieczna może się okazać wymiana dokonana przez fachowca – o tym zadecydują specjaliści z Pogotowia ślusarskiego. Może akurat będziemy mieli szczęście i wystarczy tylko jakaś drobna naprawa zamka, przeprowadzona nawet w ramach gwarancji. Gdy nie czujemy się pewnie w tej materii, zadzwońmy do dobrych ślusarzy.

Call Now Button