Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak wymienić zamek w skrzynce na listy?

jak wymienic zamek w skrzynce na listy

Zgubienie czy uszkodzenie kluczyka do skrzynki pocztowej może oznaczać lawinę problemów. W takiej sytuacji nie pomoże bowiem ani administrator budynku, ani poczta, a przecież nie zawsze jesteśmy w domu, kiedy odwiedza nas listonosz. Sprawdź dlaczego w takiej sytuacji najlepiej zdać się na pogotowie zamkowe.

Tylko właściciel skrzynki pocztowej posiada do niej klucze!

Jeszcze przed 2008 rokiem, pomocy w takiej sytuacji można było szukać na poczcie. Urzędy bowiem dysponowały zapasowymi kluczami do skrzynek pocztowych. W przypadku złamania klucza bądź zagubienia, właściciel miał sposobność dorobić sobie nowy klucz. Przepisy unijne wprowadziły jednak zupełnie inny porządek, mający na celu ochronę naszej prywatności. Dlatego po 2008 roku jedyną osobą posiadającą klucze do skrzynki jest jej właściciel. Zarówno więc ani administrator budynku, ani poczta nie pomoże, jeśli w skrzynce zalega nam korespondencja, a my nie mamy jak otworzyć zamka. Nowoczesne mechanizmy są odporne również na podważenie śrubokrętem, a próba rozwiercenia mechanizmu może zakończyć się jego całkowitym uszkodzeniem. Dlatego, jeśli z jakiegoś powodu nie dysponujesz kluczem do skrzynki pocztowej, zgłoś się do eksperta, specjalizującego się w wymianie zamków. Na terenie swojego miasta znajdziesz pogotowie zamkowe, które nie tylko otworzy skrzynkę, ale wymieni zamek na nowy.

Dlaczego awaryjne otwieranie zamków warto zlecać fachowcom?

Masz świadomość, że nawet jeśli uda Ci się otworzyć zamek do Twojej skrzynki za pomocą śrubokrętu, noża czy innego narzędzia, to potem napotkasz poważne problemy z jego ponownym zamknięciem? Kolejnego dnia listonosz nie będzie miał, gdzie zostawić listów dla Ciebie, albo pozostawi je w niezabezpieczonej skrzynce. Dlatego jeśli zgubiłeś klucze czy na skutek awarii nie możesz otworzyć skrzynki, sięgnij jedynie po telefon, by na miejsce wezwać pogotowie ślusarskie. Specjalista szybko dotrze pod wskazany adres i nie tylko otworzy skrzynkę, ale wyposaży Cię w nowy zamek z kompletem kluczy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci z powrotem w bezpieczny sposób korzystać ze skrzynki pocztowej.

Uszkodzony zamek w skrzynce pocztowej – dzwoń po ślusarza!

Nie zawsze istnieje możliwość wymiany skrzynki pocztowej i na szczęście nie jest to jedyna opcja w sytuacji, kiedy np. zgubimy klucze. Awaryjne otwieranie zamka rozwiąże ten problem szybko i bezpiecznie. Ślusarz posiada bowiem przeważnie wszystkie zamki, wykorzystywane w skrzynkach pocztowych, dzięki czemu naprawi zepsuty zamek i to już podczas pierwszej wizycie pogotowia zamkowego.

 

Call Now Button