Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Jak zamontować zamek w drzwiach?

Ślusarze z Warszawy doradzają w sprawie montażu zamka w drzwiach

Pracownicy znanego punktu Pogotowia zamkowego na co dzień wykonują szereg zadań związanych z różnego typu mechanizmami zabezpieczającymi domy, biura i inne budynki oraz obiekty. Obowiązki polegające na montażu zamków w drzwiach, wymianie wkładki czy naprawie i serwisie mechanizmów to chleb powszedni dla najlepszych techników wyspecjalizowanych w realizacji usług ślusarskich w Warszawie 7 dni w tygodniu. Codzienne zgłoszenia dotyczą wielu różnych spraw, również takich, które wymagają awaryjnego otwierania mieszkań i samochodów, co jak wiadomo należy do najtrudniejszych prac ślusarskich. Jednak zaufani fachowcy spotykają się także z innymi zapytaniami, a wśród nich można wymienić np. to, jak zamontować zamek w drzwiach. Generalnie czynność ta powinna być wykonana przez osobę wykazującą się sporymi kompetencjami i umiejętnościami technicznymi, ponieważ od powodzenia całej akcji zależy finalny stopień bezpieczeństwa domowników czy użytkowników danego lokalu, a także prawidłowe, a więc i wygodne funkcjonowanie mechanizmu. Zabranie się za to zadanie w samodzielny sposób nie jest polecane tym, którzy nie mają żadnego pojęcia o budowie i działaniu takich zabezpieczeń, czy też nie posiadają odpowiednich narzędzi oraz wspomnianych umiejętności. Natomiast osoby, które dysponują wymienionymi atrybutami, mogą skorzystać z podpowiedzi zaufanych ślusarzy z Warszawy i samodzielnie przeprowadzić montaż zamka w drzwiach wejściowych do swojego domu. Trzeba jedynie pamiętać o ostrożności i precyzji, a także zastosować się do przedstawionej instrukcji, która pomoże w realizacji tego odpowiedzialnego zadania.

Przygotowanie do samodzielnego montażu zamka

W przypadku jednego z najpopularniejszych dostępnych rodzajów, czyli zamków wpuszczanych, należy najpierw zacząć od zmierzenia grubości drzwi, w których mają być osadzone. Ma to duże znaczenie, ponieważ jeśli skrzydło będzie zbyt cienkie, to nie będzie można w nim zamontować zamka wpuszczanego – wymaga on grubości przynajmniej 0,5 cm. Jeśli drzwi są cieńsze, trzeba będzie zmienić rodzaj na zamki nawierzchniowe, które osadza się na ich powierzchni, czyli na skrzydle. Istotne jest również sprawdzenie, czy drzwi otwierają się na prawo, czy na lewo – w zależności od tego dobierzemy właściwy model zamka w specjalistycznym sklepie lub rekomendowanym punkcie Pogotowia ślusarskiego. Po zakończeniu prac przygotowawczych można przystąpić do dzieła.

Instrukcja krok po kroku – jak zamontować zamki w drzwiach

W pierwszym kroku należy zmierzyć długość i wysokość, a także grubość zamka, który chcemy zamontować w drzwiach. Miejsce na klamkę powinno znajdować się na wysokości ponad metra, a dokładniej ok. 110 cm, licząc od podstawy drzwi. Jednocześnie trzeba też wyznaczyć miejsce do zamontowania wkładki bębenkowej. Przy tym zadaniu przydatny może być prosty kartonowy szablon, który będzie miał kształt oraz wymiary obudowy zamka i w którym będą wycięte otwory na klamkę oraz wkładkę. Szablon ten wystarczy przykleić tam, gdzie ma być zamontowany zamek do drzwi, aby znacząco ułatwić sobie pracę. Precyzja przy wyznaczeniu miejsc na wkładkę i klamkę jest tutaj kluczowa. Następnie po zaznaczeniu wszystkich elementów należy dobrać wiertło o średnicy dopasowanej do szerokości gniazda. Po wywierceniu kolejnych otworów, za pomocą dłuta wycinamy nie do końca nawiercone fragmenty. Dalej, po włożeniu zamka do gniazda trzeba równo osadzić blachę czołową we wrębie oraz nawiercić w odpowiednich miejscach otwory, w których będzie zamocowana wkładka bębenkowa i klamka. Finalnie przykręcamy zamek oraz mocujemy klamkę i wkładkę. W razie potrzeby skontaktuj się z Pogotowiem ślusarskim z Warszawy, które działa całe 7 dni w tygodniu – numer: 784-799-733

Call Now Button