Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Kupujesz zamek do drzwi? Na co zwracać uwagę

Kupujesz zamek do drzwi Na co zwracać uwagę

Dobry zamek do drzwi to większe bezpieczeństwo

Czy zastanawiałeś się, dlaczego zamki do drzwi są tak ważnym elementem w każdym mieszkaniu? Na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, ale ten mały mechanizm odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o pierwszy stopień ochrony mienia oraz zdrowia i życia domowników. Już sam fakt, że solidny zamek do drzwi podnosi znacznie nasze poczucie bezpieczeństwa, przemawia za tym, aby wybrać go uważnie i odpowiedzialnie. Zobacz, czym kierować się przy wyborze zamków do drzwi i poznaj porady ślusarzy z renomowanego Pogotowia zamkowego z Warszawy.

Cena zamków do drzwi – jakie ma znaczenie?

W dużej części przypadków na finalną decyzję o zakupie produktu ma wpływ jego cena. Nie inaczej jest, jeśli mowa o zamkach do drzwi, ale nie chodzi tu o to, aby cena była jak najniższa! Wręcz przeciwnie – zaskakująco tani zamek do drzwi powinien raczej włączyć lampkę alarmową, a przed jego wyborem lepiej zastanowić się dwa razy. Ślusarze z Warszawy argumentują: w końcu czy produkt z niskiej jakości materiałów, przez którą możliwe jest uzyskanie tak małego kosztu, będzie należycie spełniał swoje funkcje? Zdecydowanie lepiej wybierać zamki do drzwi znanych z jakości i solidności producentów, np. takich firm jak Gerda, Salto czy Keso.

Certyfikat jakości zamków do drzwi

Dobry zamek do drzwi – oprócz porządnego wykonania i estetycznego wyglądu – będzie także posiadał stosowny certyfikat lub atest potwierdzający jego jakość, odporność lub stopień zabezpieczenia. Dzięki temu możemy zorientować się, którzy producenci zamków stosują nowoczesne technologie sprawiające, że ich wyroby są niezawodne i wytrzymałe. Do jednych z najlepszych pod tym względem należą na pewno zamki do drzwi Gerda.

Gdzie odbędzie się montaż zamków?

Przy wyborze zamka do drzwi należy też mieć na uwadze to, gdzie będzie zamontowany (drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne). Dobry ślusarz z pewnością doradzi, czy w danym przypadku lepiej sprawdzi się zamek wpuszczany czy zamek nawierzchniowy – wystarczy skontaktować się z Pogotowiem zamkowym Warszawa: 784-799-733

Call Now Button