Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Rodzaje zamków elektronicznych

Jakie zamki elektroniczne warto wybrać? Rodzaje polecane przez ślusarzy z Warszawy

Działający już od wielu lat w branży usług ślusarskich pracownicy Pogotowia zamkowego w Warszawie posiadają duże rozeznanie w dziedzinie zamków elektronicznych do drzwi – KESO, Simons Voss czy SALTO to najczęściej wybierane przez klientów Pogotowia ślusarskiego marki cieszące się opinią niezawodnych i bezpiecznych. Wygodna, bezprzewodowa kontrola dostępu, którą zapewniają zamki elektroniczne, to jeden z najpewniejszych obecnie sposobów zabezpieczania budynków i wnętrz. Warto zwrócić uwagę na przykład na wirtualną sieć SALTO (SVN), która polecana jest nie tylko ze względu na wysoki poziom zapewnianej ochrony, ale także na ekonomię użytkowania dzięki połączeniu czytników online z urządzeniami zamkowymi. Zastanawiając się nad wyborem, najlepiej skonsultować się z doświadczonymi ślusarzami z Warszawy, którzy przyjmują zlecenia 7 dni w tygodniu. Telefon: 784-799-733

Sposoby otwierania zamków elektronicznych – wygoda dla użytkowników

Ślusarze, którzy pracują w Pogotowiu zamkowym w Warszawie, polecają szeroki wybór nowoczesnych modeli do zabezpieczania domów i firm. Są wśród nich wspomniane wcześniej i rekomendowane przez specjalistów zamki elektroniczne, które poza bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa gwarantują też znaczną wygodę ich użytkownikom. Objawia się to chociażby okazją dogodnego wyboru metody otwierania zamka elektronicznego – smartfonem, pilotem, specjalną kartą, a może na odcisk palca lub poprzez wpisanie kodu – możliwości jest wiele i z pewnością stanowią duży atut dla osób, które zastanawiają się, czy warto zamontować zamki elektroniczne.

Popularne zamki elektroniczne na kod

Podstawowa metoda otwierania zamka elektronicznego – na kod znajduje odwzorowanie w wielu sytuacjach. To nie tylko sprawdzone rozwiązanie w większych biurowcach i instytucjach o wysokiej randze, ale również w wielu innych miejscach, np. w posiadłościach osób prywatnych, placówkach pełniących służbę publiczną, laboratoriach itd. Wprowadzenie wcześniej ustalonego ciągu numerycznego odblokowuje mechanizm, więc daje to pewność, że osoby, które nie znają kodu, a więc nie mają stosownych uprawnień, nie wejdą do danego wnętrza czy budynku. Z drugiej jednak strony w przypadku, gdy ktoś zapomniałby nadanego szeregu cyfr, mógłby mieć kłopot z dostaniem się do środka. Wybierając najlepszą opcję otwierania zamków elektronicznych, trzeba więc kierować się zarówno stopniem zabezpieczenia w danym przypadku, jak i preferencjami oraz możliwościami użytkowników.

Wygodne otwieranie zamków elektronicznych smartfonem

Dla wielu osób najwygodniejsze będzie jednak używanie smartfona do otwarcia zamka elektronicznego. W końcu telefon komórkowy jest obecnie tym, bez czego nikt nie rusza się z domu. To już nie tylko narzędzie służące do wykonywania i odbierania połączeń, ale również przenośna baza ważnych danych, które zawsze chcemy mieć pod ręką – przydatne na co dzień aplikacje, zdjęcia, notatki, dokumenty – to wszystko zawiera się w małym telefonie, który może służyć również do otwierania elektronicznych zamków w domu albo biurze.

Zamki elektroniczne otwierane na odcisk palca

Z kolei otwieranie zamka elektronicznego na odcisk palca jeszcze jakiś czas temu kojarzyło się z filmami o przyszłości, ale teraz również jest to codzienność dla wielu osób pracujących w placówkach badawczych i rządowych, różnego typu instytucjach i innych miejscach. Także właściciele domów niekiedy decydują się na wybór tej opcji, ponieważ daje ona gwarancję, że drzwi zostaną otwarte tylko przez uprawnioną do tego osobę, której odcisk palca został wcześniej wprowadzony do systemu. O ile kod można zapomnieć, a np. pilot zgubić, tak używając tej metody, raczej nie powinno być problemu z jej skutecznością.

Pilot do zamka elektronicznego

Istnieje jeszcze inny sposób, który przytaczają wykwalifikowani ślusarze z Pogotowia zamkowego w Warszawie. Na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z pilotów przeznaczonych do obsługi różnego typu urządzeń – wystarczy wspomnieć tu chociażby o telewizorze czy bramie garażowej. Nie dziwi więc fakt, że dla wielu osób naturalną i najwygodniejszą formą jest otwieranie zamków elektronicznych pilotem, choć do wyboru mamy jeszcze jedną metodę.

Nowocześnie i komfortowo – zamki elektroniczne na kartę

Sposób otwierania zamka elektronicznego kartą jest dobrze znany wszystkim bywalcom nowoczesnych hoteli, sal konferencyjnych i tym podobnych obiektów. To bardzo wygodne oraz stosowane przez wielu użytkowników rozwiązanie – karta wielkości tej płatniczej z łatwością mieści się w portfelu, a więc mamy ją zawsze przy sobie i nie ma obawy, że zawieruszy się gdzieś w plecaku lub torebce. Z pewnością warto rozważyć tę metodę otwierania zamków elektronicznych do drzwi spośród wyżej wymienionych – każda ma swoje plusy i minusy, jednak ich mnogość sprawia, że można w bardzo komfortowy sposób dobrać najlepszą opcję do potrzeb użytkowników. W razie wątpliwości można liczyć na pomoc przy wyborze i montażu zamków elektronicznych w Warszawie – tel.: 784-799-733

Call Now Button