Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Ile kosztuje zamek do drzwi?

ile kosztuje zamek do drzwi

Odpowiedni dobór zamka ma ogromne znaczenie nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania, ale także dla bezpieczeństwa. Na rynku można znaleźć bardzo wiele rodzajów zamków, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także technologią wykonania oraz przeznaczeniem. Odmienna jest również cena zamków, która w dużej mierze determinuje jakość i skuteczność danego produktu.

Rodzaje zamków do drzwi

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa domowników. W tej kategorii można napotkać niezliczoną ilość propozycji, które charakteryzują się odmiennymi cenami. Najtańszy zamek do drzwi można zakupić już za około 5 złotych, jednak nie będzie on gwarantował wysokiej ochrony. Zamiast zamków oszczędnościowych, dużo lepiej sięgnąć po zamki wpuszczane, których mechanizm jest o wiele bardziej skuteczny, a ceny zaczynają się już od 40 złotych. Oczywiście dostępne są także zamki klasy C, których ceny zaczynają się od 250 złotych.

Zamki nawierzchniowe dla dodatkowego bezpieczeństwa

Profesjonalny ślusarz radzi, aby oprócz zamków wpuszczanych do drzwi zewnętrznych, zdecydować się na zakup dodatkowego zabezpieczenia, jakim są zamki nawierzchniowe. W tym wypadku trzeba liczyć się z wydatkiem od 20 zł do 80 złotych. Ponadto, można sięgnąć również po bardziej rozbudowane opcje, wówczas cena zamka do drzwi może sięgać 300 zł.

Zamki antywłamaniowe – drogi, ale opłacalny interes

Kolejnymi popularnymi produktami są zamki antywłamaniowe. Ich ceny są znacznie wyższe, ale jest to inwestycja, która przynosi same korzyści. Dobrze zabezpieczone drzwi to podstawa bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Decydując się na tego typu produkt, dobrze jest zwrócić się do Pogotowia ślusarskiego, które doradzi w wyborze najlepszego rozwiązania. Zamki antywłamaniowe najczęściej sprzedawane są w zestawie z drzwiami, a ich koszt waha się od 1400 do 4000 złotych. Są to ceny znacznie wyższe, ale ich jakość i niezawodność jest także na bardzo wysokim poziomie.

Pogotowie ślusarskie – nieocenione wsparcie

Podczas wyboru zamków warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy fachowca. Dobry ślusarz pomoże dobrać zamek idealny do konkretnego typu drzwi. Nie każdy ma świadomość, że zamek do drzwi powinien być dobierany pod kierunek otwierania, grubość drzwi, a także materiał, z których są wykonane. Ślusarz z Pogotowia zamkowego ułatwi wybór zamków do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Doradzi,które zamki do drzwi są najlepsze, jakie zamki wewnętrzne będą najwygodniejsze oraz ile powinny one kosztować, aby idealnie wypełniać swoją rolę.

Call Now Button