Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! +48 784-799-733

Metody na zacinający się zamek w drzwiach

Metody na zacinający się zamek w drzwiach

Chcesz wejść albo wyjść z mieszkania, a tu znowu zamek do drzwi się zacina? Masz już dość wiecznych komplikacji i niewygód? Słusznie, tym bardziej, że choćby najmniejsza awaria zamka to także obniżone bezpieczeństwo mieszkańców – czas najwyższy coś z tym zrobić! Jeśli szukasz metod na zacinający się zamek w drzwiach, spójrz koniecznie tutaj. Profesjonalni ślusarze udzielają porad i oferują fachową pomoc w razie problemów z zamkiem.

Problemy z zacinającym się z zamkiem do drzwi

Zamki w drzwiach nie są mechanizmami idealnymi i czasami potrafią się zablokować. Każdy kiedyś wzywał ślusarza, ponieważ klucz albo utknął w środku, albo bardzo trudno było go obrócić. Przyczyny szwankowania mechanizmu mogą być najróżniejsze. Każdy dobry ślusarz zwróci uwagę, że bezpośrednim powodem może być zwyczajne wyeksploatowanie mechanizmu albo – co równie często się zdarza – jego nieprawidłowe użytkowanie. Zanim zamówimy telefonicznie wsparcie fachowca i realizowane przez niego usługi ślusarskie, można wypróbować kilka metod rekomendowanych przez ślusarzy. Pamiętajmy jednak, że przy amatorskim działaniu nie ma gwarancji efektu, a niekiedy zdarza się nawet pogorszyć sprawę. W razie czego zawsze warto mieć pod ręką kontakt do profesjonalnego ślusarza z Pogotowia zamkowego.

Samodzielne odblokowanie zamka czy pomoc ślusarza

Gdy zablokuje się zamek, niekoniecznie od razu oznacza to wymianę zamków. Dość skuteczną metodą polecaną przez ślusarzy jest wlanie do zamka do drzwi kilku kropel oliwy maszynowej. Następnie lekko próbujemy kilkakrotnie obrócić klucz. To powinno spowodować naoliwienie mechanizmu wewnątrz. Ostatecznie możemy także zaaplikować oliwkę kosmetyczną albo olej parafinowy. Jeżeli mimo to klucz się nie obraca, to możliwe, że będzie jednak niezbędna naprawa zamka, a tę najlepiej zlecić specjaliście zatrudnionemu w Pogotowiu ślusarskim.

Proste metody naprawy zamka z Pogotowia ślusarskiego

Inną, jak się okazuje, prostą metodą rekomendowaną przez serwisy zamków nawet w przypadku bardziej skomplikowanych mechanizmów, będzie wykorzystanie ołówka. Jak doradzają doświadczeni ślusarze, można spróbować potrzeć grafitem ząbki klucza. Wówczas wkładamy klucz do zamka w drzwiach i robimy pełen obrót. To powinno odblokować mechanizm. Oczywiście stuprocentowej pewności nie mamy także w tym przypadku. A więc, jeśli ta metoda nie działa, to najlepiej zadzwonić do Pogotowia ślusarskiego, które zajmuje się sprawną i skuteczną naprawą zamków, a także w razie potrzeby przeprowadzi montaż i wymianę zamków.

Call Now Button